2023-08-14 15:11  -  Unia MaxBud Książenice

Pierwszy Chwałowice - Unia MaxBud Książenice 3 - 1

Porażka na inaugurację nowego sezonu, niestety. Na początku meczu groźną akcję przeprowadzili gospodarze, gdy piłka po centrze przeleciała przez pole karne, ale na nasze szczęście strzał trafił tylko w boczną siatkę. Potem myśmy doszli do głosu, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji. Dwie próby lobowania bramkarza przeszły obok bramki, strzał również. Po centrze główka i piłka ląduje na poprzeczce, strzał z 5 m wprost w bramkarza. Trochę tego było. Gospodarze również odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę, a sam na sam wybronił Hamer. Połowa na remis. Po zmianie stron nic nie zapowiadało naszej porażki. Strata piłki, powrót, faul i Sędzina po konsultacji z bocznym wskazuje na wapno. Na nic zdały się protesty, że faul był przed polem karnym, decyzji nie zmieniono. Z karnego tracimy bramkę na 1 - 0. Walczymy dalej, ale niestety, przytrafia się nam błąd, strata piłki, sam na sam i przegrywamy 2 - 0. W pamięci mamy poprzedni sezon, gdy dwa razy z nimi prowadziliśmy 2 - 0, a skończyło się na remisie. Teraz my do tego dążymy. Maro idąc do końca, strzela bramkę na 2 - 1. Do zakończenia spotkania brakuje kilku minut i stawiamy wszystko na jedną kartę, albo remis, albo przegrana. Niestety, kontra i tracimy bramkę na 3 - 1. Szkoda, bo mecz był dość wyrównany, a wynik mówi co innego.

Dziękujemy zawodnikom za walkę, a obecnym kibicom za doping.

W niedzielę u siebie podejmujemy KS Szczerbice.